Jdi na obsah Jdi na menu
 


Vojta a Jeňa Hubáčkovi, Mikulčice (okr. Hodonín)

22. 7. 2013

Otec se synem z jihomoravským Mikulčic, kde jsou známé vykopávky Slovanského hradiště. Obec se nachází asi ve 2/3 cesty z Břeclavi do Hodonína, a tak to mají dobré i s dostupností výstav v těchto dvou městech.

p1220645.jpg

Otec Vojta se převážně věnuje českým strakáčům černým, Jeňovi se pořídili Ččp při CVMK 2007 v Hustopečích u Brna, kde jsem tehdy dělal garanta. Králíky měli především od přítele Hejrala, ale později vymněnili jedince i s Vláďou Heřmanem a Jurou Kubíčkem, či koupili samce v Přerově u pana Hnilici.

p1220652.jpg


Z těchto jim vyšla velmi pěkná spojení vedoucí k šampionovi 2011, jehož sestry si posléze nechali do chovu. Ten rok totiž pořídili samce, který byl bratrem klubové šampionky, ode mne. A toto spojení opravdu sedlo. Až později jsem si dohledal, že mezi prvními králíky od Standy Hejrala byl také syn Vokurkova K-5 a tak jsem našel již tři chovy, které na něm byly postaveny (pravé sourozence, samce jsem měl já, Petr Borýsek a Hubáčkovi). A protože byl samec z té linie, která mi na Vokurku pasovala, pasovalo to i u Hubáčků a šampion 0,1 v roce 2013 putoval do Mikulčic.

p1010015.jpg