Jdi na obsah Jdi na menu
 


Ing. Břetislav Hanák, Dubňany (okr. Hodonín)

17. 7. 2007

Po dlouhém hledání jsem konečně našel kontakt na chovatele Ččp a to na pana ing. Břetislava Hanáka, předsedu ZO Dubňany, chovatele českých luštičů, zakrslých luštičů, zemplínských, durýnských, malých beranů durýnských, saténových, ... a samozřejmě Ččp. Hned jsem jej zkontaktoval a zjistil, že by mi mohl jednu samičku přenechat. Domluvil jsem se tedy s tátou, že mne do Dubňan pro samici vezme.

Dne 21.4.2007 jsem tedy s ním a sestrou vyrazil směr Dubňany. Pan Hanák nás přátelsky přivítal a uvedl do svého chovatelského zařízení. Než jsme se však dostali ke králíkárnám, všiml jsem si voliéry s andulkami a korelami. Tak jsem se zde, protože exoty také chovám, chvíli zdržel a prohlížel si je. Pak jsem následoval pana Hanáka směrem ke králíkárnám, kde jsem byl velmi překvapem četností plemen, která pan Hanák chová. Některá z nich jsem zde viděl dokonce poprvé. 

Když jsme se dostali k černopesíkatým, prohlédl jsem si domluvenou samici. Byla z prvního odchovu pana Hanáka, oceněna 93,5b na stolním posuzování v lednu 2007a bylo jí vytknuto toto: tenší uši, slabší hrudní končetiny, volnější kůže. V době naší návštěvy byla připuštěna samcem hodnoceným 94 bodu. Po shlédnutí samce a rodičů samičky převážila pro koupi samičky. A hlavně, díky ní jsem měl své první Ččp!

14.9.2007.jpg

O dva týdny později vrhla dva králíčky, samečka a samičku. Bohužel, samička měla výlukovou vadu v podobě trvale křivě neseného pírka a tak jsem ji upotřebil v kuchyni. Sameček následně dostal do uší tetování C5-7/65-1 a, přestože jsem jeho matku krátce po první návštěvě u přítele Hejrala vyřadil (nejen vizuálně zcela odlišný typ, ale předně to, že nebyla schopna vrhnou a odchovat více než dva kusy v porovnání s ní tříletá samice s hlavou buldozeru a ještě ten rok dva pětihlavé vrhy), setrvával v mém držení až do letošního roku.