Jdi na obsah Jdi na menu
 


Jelínkovi, Hostěradice (okr. Znojmo)

8. 2. 2012

 

p1010007.jpg

U Jelínků v Hostěradicích jsem se zastavil na návštěvu v loňském roce v půli července. Mimo jiné jsem byl zvědavý na to, jak v chovné kondici vypadá jeden z nejvýše oceněných Ččp poslední doby, jak vypadají její odchovy a také, jak se daří zařadit do chovu četné nákupy z Německé Bundesschau. 

Krátce po příjezdu jsme se skutečně dostali k chovnému zařízení, kde jsme měli možnost na vlastní oči vidět a potvrdtit si, že plodnost 8 i 9 ks není ve vrzích Ččp sci-fi a že tyto lze i úspěšně odchovávat. 

Jenomže nejen Ččp plny jsou kotce Jelínkovic. Naopak bych řekl, že Ččp jsou doplňkovým zpestřením tamních králíkáren. Prim i nadále hrají především žlutí malí stříbrňáci dědy Jelínka, který na tyto drží nejeden plemenný chov. 

p1010002.jpg

Takže jsou k vidění stříbřití malí v provedení žluté, černém, modrém, světlém, a občas i havanovitém. To když se neplánově povede a vypadne po spojení černých rodičů. Zrovna v době mé návštěvy byl k vidění vcelku velmi povedený takovýto havanovitý "ošklivý kačírek".  

A jakže se do dříve striktně tříbrných králíkáren dostali Ččp? Snadno. Přítel Jelínek je pravidelným návštěvníkem zahraničních výstav, odkud poměrně pravidelně dováží posily do chovu. Jednou jej požádal kolega o dovoz Ččp. Avšak při předání tento nečekaně couvl, s tím, že je již nechce. Zalíbení v nich pak našel malý Pavlík, a tak králíci zůstali.